Regaty Optysiowe, Włocławek

Wrzesień 17, 2018

VII Regaty Optysiowe rozegrano w ramach Pucharu Polski grupy B. Na imprezę zorganizowaną przez Aqua Włocławek przyjechali zawodnicy z Olsztyna, Żnina, Torunia, Warszawy i Gostynina. Na zalewie ścigało się 51 żeglarzy klasy Optymist w wieku 6-14 lat. W sobotę rozegrano pięć wyścigów w średnim wietrze 5-6 m/s, który czasami zmieniał kierunek co było dodatkowym utrudnieniem dla żeglarzy. Mali sportowcy równie dzielnie walczyli z większymi podmuchami wiatru, jak i rywalami. Drugiego dnia od rana była przepiękna słoneczna pogoda ale bez wiatru umożliwiającego rozegranie wyścigów. Żeglarze na brzegu bawili się i grali w rożne gry, a także urządzili wyścigi modelami żaglówek sterowanych radiem. W regatach wystartowało 10 zawodników TKŻ Toruń. Najlepiej spisał się Jakub Gil. W klasyfikacji chłopców Jakub wywalczył 3 m-ce., w klasyfikacji dziewcząt Hanna Rogowska także zajęła 3 m-ce a  w klasyfikacji dziewcząt do lat 9 na 2 m-cu została sklasyfikowana Kalina Zalewska. Start w regatach był przetarciem przed czekającymi naszych zawodników w przyszłym tygodniu ważnymi regatami w Pieczyskach (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików)