Puchar PZŻ w kl.49er, Krynica Morska

Maj 14, 2019

W dniach 9-12 maja na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach.
Już po raz czwarty z rzędu bazą regat była Krynica Morska. W tym roku, ze względu na napięty terminarz imprez międzynarodowych, regaty odbywały się tylko w jednym terminie dla wszystkich klas, a nie w dwóch jak to miało miejsce w ostatnich latach. W związku z tym Zalew Wiślany zaroił się od zawodników wielu klas. W ciągu całych regat mieliśmy przekrój prawie każdych warunków – czwartek przywitał wszystkich solidnym wiatrem, dochodzącym prawie do 20 węzłów, stwarzając świetne warunki do żeglowania, a w kolejnych dniach mieliśmy też wiatr o sile zaledwie kilku węzłów, słońce, a w ostatni dzień deszcz i niską temperaturę. 

Przez całą imprezę nie nastąpiły zmiany w pierwszej trójce klasy 49er. Wygrali Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (YKP Gdynia), drugie miejsce zajęli Jan Marciniak i Paweł Nowicki (KS Aqua Włocławek/TKŻ Toruń), a na trzecim swój występ ukończyli Paweł Jakubowski i Adam Głogowski (KS Baza Mrągowo/YKP Gdynia).

Powrót