Puchar Polski OPT B, Memoriał Weilanda, Charzykowy

17 maja, 2021

Jak co roku w maju (14-16.05) na akwenie jeziora Charzykowskiego zawodnicy TKŻ wystartowali w regatach zaliczanych do PP OPT B. Była to już XXIX edycja tych regat. Na starcie stawiło się ponad 200 zawodników. Nasz klub reprezentowała 6: Leon Jankowski, Jakub Pawlikowski, Maciej Paderewski, Radosław Grześ, Jan Narębski i Marcel Frydrychowicz. Niestety pierwszego dnia nie mieliśmy szczęścia do wiatru i po kilkugodzinnym oczekiwaniu dzień został zakończony bez ścigania. Drugiego dnia regat pojawił się wiatr co umożliwiło rozegranie 3 wyścigów w każdej z grup. Tego dnia najlepiej radzili sobie Leon i Kuba, którzy przypływali w czołówce wyścigów. Niestety pod koniec dnia wiatr mocno osłabł i ostatni wyścig w grupie, w której ścigał się Leon był dwukrotnie z powodu zbyt słabego wiatru przerywany. Niestety w obu przypadkach Leon był na prowadzeniu a Radek płynął kilka miejsc za nim. KS postanowiła przełożyć rozegranie tego wyścigu na następny dzień. W niedzielę warunki wietrzna nie poprawiły się zbyt mocno, ale udało się dokończyć regaty i rozegrać trzeci wyścig w grupie Leona. Leon przypłynął 9, co dało mu w klasyfikacji końcowej 17 miejsce. Tym razem nasz 9 latek Marcel Frydrychowicz nie stanął na podium, ale zajął dobre 6 miejsce w klasyfikacji do lat 9. Dobrze jak na swoje małe doświadczenie popłyną także Kuba, który został sklasyfikowany na 55 miejscu.