Toruński Klub Żeglarski

Historia naszego klubu sięga lat 90, powstał on na bazie działającej od 1980 roku sekcji sportowej ZKS Elana, w roku 1998 zmienił nazwę na Toruński Klub Żeglarski.

dsc02306

Baza treningowa klubu znajduje się w Zalesiu nad Jeziorem Chełmżyńskim (mapa).
TKŻ Toruń dysponuje specjalistycznym sprzętem asekuracyjnym umożliwiającym prowadzenie treningów i zabezpieczenie zawodników na regatach na wszystkich akwenach w Polsce.

Treningi w klubie prowadzone są pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów.
Dzieląc się naszą żeglarską pasją szkolimy dzieci i młodzież w klasie Optimist i Laser. Szkolenia na wodzie odbywają się w sezonie startowym w sobotę i w niedzielę, w godz. 10.00 – 14.00. Dodatkowo w sezonie letnim Klub organizuje kilkudniowe zgrupowania a w zimę zagraniczne zgrupowania (np.Hiszpania, Włochy, Chorwacja). W okresie jesienno-zimowym prowadzone są zajęcia na basenie i sali gimnastycznej oraz zajęcia z teorii.

994864_539906236064178_1542511129_n

Zawodnicy TKŻ uczestniczą w licznych zawodach, regatach na poziomie regionalnym, ogólnopolskim a najlepsi międzynarodowym. Możemy pochwalić się zdobyciem złotych medali w ogólnopolskich regatach w kategorii młodzików i juniorów. Nasi zawodnicy są powoływani do Narodowej Kadry Juniorów. Celem klubu jest propagowanie i uprawianie sportu oraz turystyki żeglarskiej.